Serie A: Ac Milan – Fiorentina już za 455 zł !

Kolejna świetna okazja wyjazdu na mecz dla fanów włoskiej piłki. Już 19 lutego o 20:45 na stadionie Giuseppe Meazza AC Milan vs Fiorentina.


PLAN WYJAZDU

Z Warszawy

  • WYLOT 19 lutego(Nd) Warszawa-Chopin ⇒ Mediolan-Bergamo, Wizzair 149 zł (104 zWDC) 
  • POWRÓT 21 lutego (Pn) Mediolan-Bergamo ⇒ Warszawa-Chopin, Wizzair 119 zł (74 zł z WDC)
  • BILET NA MECZ 20 € – ok. 87 zł
  • NOCLEG 04.02-06.02 ok. 190 zł
  • SUMA ok 545 zł/os (455zł/os z WDC)

Z Krakowa

  • WYLOT 19 lutego (Nd) Kraków ⇒ Mediolan-Bergamo, Ryanair 161 zł 
  • POWRÓT 21 lutego (Wt) Mediolan-Bergamo ⇒ Kraków, Ryanair 107 zł 
  • BILET NA MECZ 20 € – ok. 87 zł
  • NOCLEG 19.02-21.02 ok. 190 zł
  • SUMA ok 545 zł/os

LOTY


WARSZAWA

KRAKÓW

BILET NA MECZ

Bilet kupimy na oficjalnej stronie Milanu. Dostępne wejściówki zaczynają się od 20€. W polu miejsca urodzenia (birth place) wpisujecie POLONIA. W razie czego pamiętajcie by zmienić sposób doręczenia (delivery method) na stampa@casa – wydruk w domu (zaznaczone ramką na screenie poniżej)

DOJAZD Z LOTNISKA

Lotnisko Mediolan-Bergamo
Mediolan-Bergamo do centrum Mediolanu możemy dojechać jednym z niżej wymienionych autobusów, wszystkie w cenie 4-5 euro, czas przejazdu około 1h. Możliwość kupienia online, w kasie lub automacie. Przystanek na lotnisku przy wyjściu z hali przylotów na parkingu autobusowym. 
🚌 OrioShuttle ⇒kup bilet
🚌 Autostradale ⇒kup bilet 

KOMUNIKACJA MIEJSKA

W Mediolanie najlepiej przemieszczać się metrem ale dobrze zorganizowane są także tramwaje czy autobusy. Bilet jednorazowy kosztuje 1,50 euro i uprawnia do jednego przejazdu metrem bądź nieograniczonej ilości przejazdów tramwajami i autobusami przez 90 minut. Dobrą opcją jest bilet 24h – ważny od momentu skasowania  – ponieważ uprawnia do nieograniczonych przejazdów wszystkimi środkami, a koszt to 4,50 euro. Pamiętajcie aby zawsze kasować bilety przy każdej zmianie , przesiadce. Bilety możecie kupić na stacjach metra, w kioskach , sklepikach tytoniowych(tabacchi), automatach. Tutaj strona komunikacji miejskiej w Mediolanie gdzie będziecie mogli zobaczyć jak i gdzie dojechać.

Dojazd na stadion
W zależności od tego skąd będziecie jechali opis na stronie Milanu może być Wam pomocny lub strona komunikacji miejskiej, na której możecie zaplanować dojazd.
A na stadion dojeżdżają:
🚄 metro linia M5 (fioletowa)
🚄 metro linia M1 (czerwona) do stacji Piazzale Lotto i stamtąd MM1 w dniu meczu lub M5
🚃 tramwaj 16
🚌 autobusy 49, 78, 64, 80, 98

NOCLEG

Poniżej propozycja pokoju dwuosobowego niedaleko San Siro. Warto również rozejrzeć się  za ofertami pokojów wieloosobowych lub wynajem prywatnego lokum choćby z airbnb

Foto: Manuel Gamba

Jeśli zechcesz podzielić się z Nami wrażeniami z wyjazdu, wyślij do mnie zdjęcia, film bądź relację na wyjazdy@tickettaka.pl