Liga włoska: AC Milan – FC Crotone już za 480 zł !

Kolejna okazja wyjazdu dla kibiców Milanu. Tym razem Rossoneri podejmą u siebie drużynę Crotone, dla której jest to pierwszy w historii sezon w Serie A. Wcześniej drużyny spotkały się zaledwie raz, w rozgrywkach Coppa Italia, a było to niemal dokładnie rok temu bo 1 grudnia 2015. Wtedy dopiero po dogrywce Milan pokonał gości 3:1. Aktualnie gospodarze rozgrywają najlepszy od lat sezon. Po 14 kolejkach zajmują 3 miejsce tuż za Romą, która zdobyła identyczną ilość punktów. AC Milan – FC Crotone już 4 grudnia o 12:30.

Na mecz wylatujemy z Warszawy i mamy kilka możliwości. Możemy wylecieć w dniu meczu (lądujemy o 8:30, 4h przed meczem) lub dzień wcześniej gdyby ktoś miał obawy czy aby ten czas wystarczy by spokojnie usiąść na stadionie. Powrót dzień po meczu – 5 grudnia.

Loty

WYLOT
3 grudnia (Sb) 18:35 Warszawa-Modlin – 20:45 Mediolan-Bergamo, Ryanair 39 zł ⇒kup bilet
lub
4 grudnia (Sb) 06:25 Warszawa-Chopin – 08:30 Mediolan-Bergamo, Wizzair 94 zł (54 z WDC) ⇒kup bilet

POWRÓT
5 grudnia (Pn) 21:10 Mediolan-Bergamo – 23:15 Warszawa-Modlin, Ryanair 199 zł ⇒kup bilet

fireshot-capture-58-ryanair-https___www-ryanair-com_pl_pl_booking_home

POWRÓT

fireshot-capture-59-ryanair-https___www-ryanair-com_pl_pl_booking_home

 

Dojazd z lotniska

Z lotniska Mediolan-Bergamo do centrum Mediolanu możemy dojechać jednym z niżej wymienionych autobusów, wszystkie w cenie 4-5 euro, czas przejazdu około 1h. Możliwość kupienia online. Przystanek na lotnisku przy wyjściu z hali przylotów na parkingu autobusowym. 
🚌 OrioShuttle ⇒kup bilet
🚌 Autostradale ⇒kup bilet 

Bilet na mecz

Bilet kupimy na oficjalnej stronie Milanu. Najlepiej założyć konto. Dostępne wejściówki zaczynają się od 20 euro. Po wybraniu biletu należy zmienić opcję dostarczeia (delivery method) na stampa@casa czyli wydruk w domu. Zaznaczyłem na zdjęciu poniżej czerwoną ramką. Wtedy pokażą nam się dane do wypełnienia i  w polu miejsca urodzenia (birth place) wpisujecie POLONIA – z automatu po kilku literach pokaże tę opcję do uzupełnienia. Piszę o tym ponieważ przy zakładaniu konta w polu kraj urodzenia do wprowadzenia możliwa opcja POLAND i gdybyście chcieli to samo wprowadzić do miejsca urodzenia to nie przejdzie.  

⇒kup bilet

Komunikacja miejska

W Mediolanie najlepiej przemieszczać się metrem ale dobrze zorganizowane są także tramwaje czy autobusy. Bilet jednorazowy kosztuje 1,50 euro i uprawnia do jednego przejazdu metrem bądź nieograniczonej ilości przejazdów tramwajami i autobusami przez 90 minut. Dobrą opcją jest bilet 24h – ważny od momentu skasowania  – ponieważ uprawnia do nieograniczonych przejazdów wszystkimi środkami, a koszt to 4,50 euro. Pamiętajcie aby zawsze kasować bilety przy każdej zmianie , przesiadce. Tutaj strona komunikacji miejskiej w Mediolanie gdzie będziecie mogli zobaczyć jak i gdzie dojechać.

Nocleg

Propozycja noclegu niedaleko stadionu. Cena dla dwóch osób za jedną noc.

⇒zarezerwuj nocleg

Koszt wyjazdu dla jednej osoby

Przy pobycie od 4.12 – 5.12 

  • LOT Warszawa-Chopin ⇒ Mediolan-Bergamo, Wizzair 54 zł (z WDC)
  • LOT Mediolan-Bergamo ⇒ Warszawa-Modlin, Ryanair 199 zł
  • DOJAZD NA LOTNISKO 8 euro (w dwie strony) ok 35 zł
  • BILET NA MECZ 20 eurook. 90 zł
  • NOCLEG ok. 100 zł
  • SUMA ok 480 zł !!!

 

Jeśli zechcesz podzielić się z Nami wrażeniami z wyjazdu, wyślij do mnie zdjęcia, film bądź relację na wyjazdy@tickettaka.pl. Do zobaczenia !

Foto: Manuel Gamba