Liga włoska: AC Milan – Atalanta już za 395 zł z noclegiem !

Już dziś jedno z najgorętszych spotkań w Europie – derby Mediolanu.  Wpływy z biletów na ten mecz – ponad 3,7 mln – są nowym rekordem dla gospodarzy. Na takim mecz o wejściówki łatwo nie jest ale już 17 grudnia szansa na uczestnictwo w starciu Milanu z Atalantą Bergamo. Ostanie 5 spotkań między tymi drużynami to aż 3 zwycięstwa Atalanty i tylko jedno drużyny Rossonerich. Zapowiada się wspaniałe widowisko.

Przygotowałem dla Was propozycję wyjazdu z Warszawy i Krakowa. W obydwu przypadkach bezpośrednie loty. Wylot w dniu meczu i powrót już następnego dnia. Z Warszawy lecimy liniami Wizzair z bagażem podręcznym nie większym niż 42x32x25. Z Krakowa Ryanair i możemy zabrać dwa bagaże podręczne do 10 kg w tym jeden o wymiarach 55x40x20 i drugi 35x20x20.

 

Loty

Z Warszawy

WYLOT
17 grudnia (Sb) 06:25 Warszawa-Chopin – 08:30 Mediolan-Bergamo, Wizzair 89zł (39 z WDC) ⇒kup bilet
POWRÓT
 18 grudnia (Nd) 09:05 Mediolan-Bergamo – 11:05 Warszawa-Chopin, Wizzair 169 zł (129 zł z WDC) ⇒kup bilet

Cena biletów (najtańsza opcja): 168 zł


Z Krakowa

WYLOT
✈ 17 grudnia (Sb) 12:35 Kraków– 14:25 Mediolan-Bergamo, Ryanair 65 zł ⇒kup bilet
POWRÓT
 18 grudnia (Nd) 14:50 Mediolan-Bergamo – 16:40 Kraków, Ryanair 224 zł ⇒kup bilet

Cena lotów: 291 zł

Dojazd z lotniska

Z lotniska Mediolan-Bergamo do centrum Mediolanu możemy dojechać jednym z niżej wymienionych autobusów, wszystkie w cenie 4-5 euro, czas przejazdu około 1h. Możliwość kupienia online. Przystanek na lotnisku przy wyjściu z hali przylotów na parkingu autobusowym. 
🚌 OrioShuttle ⇒kup bilet
🚌 Autostradale ⇒kup bilet 

Bilet na mecz

Bilet kupimy na oficjalnej stronie Milanu. Najlepiej założyć konto. Dostępne wejściówki zaczynają się od 20 euro. Po wybraniu biletu należy zmienić opcję dostarczeia (delivery method) na stampa@casa czyli wydruk w domu. Zaznaczyłem na zdjęciu poniżej czerwoną ramką. Wtedy pokażą nam się dane do wypełnienia i  w polu miejsca urodzenia (birth place) wpisujecie POLONIA – z automatu po kilku literach pokaże tę opcję do uzupełnienia. Piszę o tym ponieważ w polu kraj urodzenia do wprowadzenia możliwa opcja POLAND i gdybyście chcieli to samo wprowadzić do miejsca urodzenia to nie przejdzie.  

⇒kup bilet

Komunikacja miejska

W Mediolanie najlepiej przemieszczać się metrem ale dobrze zorganizowane są także tramwaje czy autobusy. Bilet jednorazowy kosztuje 1,50 euro i uprawnia do jednego przejazdu metrem bądź nieograniczonej ilości przejazdów tramwajami i autobusami przez 90 minut. Dobrą opcją jest bilet 24h – ważny od momentu skasowania  – ponieważ uprawnia do nieograniczonych przejazdów wszystkimi środkami, a koszt to 4,50 euro. Pamiętajcie aby zawsze kasować bilety przy każdej zmianie , przesiadce. Tutaj strona komunikacji miejskiej w Mediolanie gdzie będziecie mogli zobaczyć jak i gdzie dojechać.

Nocleg

Przykładowe rezerwacje dla dwóch osób niedaleko stadionu.

⇒zarezerwuj nocleg


Koszt wyjazdu dla jednej osoby

Z Warszawy

  • LOTY Warszawa-Chopin ⇔ Mediolan-Bergamo 168 zł (z WDC)
  • DOJAZD NA LOTNISKO 8 euro (w dwie strony) ok 35 zł
  • BILET NA MECZ 20 eurook. 90 zł
  • NOCLEG ok. 100 zł
  • SUMA ok 395 zł

Z Krakowa

  • LOTY Kraków ⇔ Mediolan-Bergamo 291 zł
  • DOJAZD NA LOTNISKO 8 euro (w dwie strony) ok 35 zł
  • BILET NA MECZ 20 eurook. 90 zł
  • NOCLEG ok. 100 zł
  • SUMA ok 520 zł 

Jeśli zechcesz podzielić się z Nami wrażeniami z wyjazdu, wyślij do mnie zdjęcia, film bądź relację na wyjazdy@tickettaka.pl. Do zobaczenia !

Foto: Manuel Gamba